USA przeznaczają 200 mln dolarów dla Ukrainy

0
661
USA Ukraina
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone przekażą dodatkowe 200 milionów dolarów dla Ukrainy. Pieniądze mają pójść na cele obronne, w związku z zagrożeniem rosyjską inwazją. Administracja Joe Bidena zdecydowała o przyznaniu tej sumy w ubiegłym miesiącu – informuje wysoki rangą urzędnik Białego Domu. “Tak, jak mówiliśmy, wspieramy suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. Będziemy dalej udzielać jej potrzebnego wsparcia” – powiedział urzędnik.

Informacja o wsparciu zbiegła się z wizytą amerykańskiego sekretarza stanu Antony’ego Blinkena w Kijowie. W ukraińskiej stolicy spotka się on z prezydentem Wołodomyrem Zełenskim oraz szefem tamtejszego MSZ Dmytro Kułebą. Tematem rozmów będzie sytuacja na granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Amerykański sekretarz stanu i szef ukraińskiej dyplomacji będą dyskutować o działaniach na rzecz powstrzymywania Rosji przed dalszą agresją, praktycznym wsparciu Ukrainy przez Stany Zjednoczone, ale też dyplomatycznych zabiegach w celu uregulowania ukraińsko-rosyjskiego konfliktu. 

Antony Blinken spotka się też z personelem ambasady USA, by poinformować ich o planach działań na wypadek rosyjskiej agresji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!