Czechy: rząd zniósł obowiązek szczepień przeciwko COVID-19

0
2382
Fot. EURACTIV.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Czeski rząd zniósł obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 wprowadzony przez poprzedni gabinet Andreja Babisza. Obowiązek miał od marca objąć wszystkie osoby powyżej 60. roku życia oraz przedstawicieli wybranych profesji – między innymi medyków, pracowników socjalnych i służby mundurowe.

Premier Petr Fiala podkreślił, że decyzja nie oznacza zmiany stanowiska rządu wobec szczepień. “Wciąż jest to najlepsze narzędzie w walce z COVID-19 i sposób na uniknięcie ciężkiego przebiegu choroby. Zalecamy wszystkim, aby się zaszczepili. Nie widzimy jednak powodów do utrzymania obowiązku szczepień. Nie chcemy pogłębiać podziałów społecznych” – powiedział czeski premier.
Wczoraj w Czechach odnotowano 28 469 nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii. Co najmniej dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 64 procent Czechów.

Od początku tygodnia przeprowadzane są regularne testy na koronawirusa w firmach i urzędach. Obowiązkowi podlegają także zaszczepieni pracownicy. Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu dwóch pierwszych dni testowania w zakładach pracy ujawniono ponad 9 tysięcy zakażeń.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!