USA: w tym roku odbędą się wybory do Kongresu, szansa dla Republikanów na objęcie władzy

0
453
Fot. KSAT.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Już tylko 10 miesięcy dzieli nas od wyborów do amerykańskiego Kongresu. Administracja Białego Domu i zwolennicy Joe Bidena przygotowują się na możliwy scenariusz, w którym Republikanie przejmą Izbę Reprezentantów, Senat lub cały Kongres. Przewidują, że w takim przypadku dojdzie serii niekończących się śledztw i oskarżeń prezydenta, a nawet prób usunięcia go ze stanowiska.

Demokraci uważają, że Republikanie swoją uwagę skoncentrują na wyjaśnianiu decyzji Joe Bidena o wycofaniu wojsk z Afganistanu, wprowadzeniu nakazu obowiązkowych szczepień na Covid-19, przerw w dostawach towarów na rynek, powodów usunięcia mianowanych przez Donalda Trumpa dowódców akademii wojskowych, naciskom administracji na kontynuowanie śledztwa w sprawie zamieszek na Kapitolu 6 stycznia 2021 roku, wprowadzaniu nowych regulacji w sprawach imigracyjnych czy szczegółowemu zbadaniu przegłosowanego programu rozbudowy i modernizacji amerykańskiej infrastruktury „American Rescue Plan” wartości blisko 2 bilionów dolarów.

Biały Dom podjął już kroki, które pomogą chronić administrację przed działaniami przeciwników politycznych Joe Bidena. Zatrudniono już specjalnego doradcę do nadzorowania wdrażania ustawy o infrastrukturze, konsultanta ds. komunikacji, w celu formułowaniu polityki medialnej, dotyczącej wycofania wojsk amerykańskich z Afganistanu oraz utworzono specjalne biuro radcy Białego Domu, które ma kwestionować w przyszłości prowadzone przez Republikanów w Senacie dochodzenia. 

Joe Biden nie planuje tylko strategii defensywnej. Jeszcze w tym roku odbędzie podróże do stanów, gdzie ma nadzieję, że Demokraci wygrają i utrzymają większość w Kongresie. Oczekuje się, że najwięcej funduszy przeznaczonych zostanie na kampanie  wyborcze kandydatów tej partii w Wisconsin i Pensylwanii. 

W trakcie sprawowania urzędu przez Donalda Trumpa, demokraci w Izbie Reprezentantów dwukrotnie oskarżyli ówczesnego prezydenta o łamanie prawa, dążąc do odsunięcia go od władzy. Za każdym razem Donald Trump był uniewinniany przez kontrolowany przez Republikanów Senat. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!