Francja: imprezy sportowe wyłącznie dla zaszczepionych zawodników

0
183
Francja paszport covid
Fot. Schengen Visa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Francuskie władze poinformowały, że w związku z wprowadzeniem paszportów szczepionkowych w imprezach sportowych będą mogli uczestniczyć wyłącznie zawodnicy zaszczepieni przeciwko Covid-19. 

Nowe przepisy mają też dotyczyć zagranicznych sportowców uczestniczących w dużych międzynarodowych imprezach, jak na przykład w tenisowym turnieju French Open czy w Tour de France. Ustawa o paszportach szczepionkowych ma wejść w życie pod koniec tygodnia.

Szef klubu parlamentarnego partii prezydenckiej LREM Christophe Castaner stwierdził, że obowiązek posiadania paszportu szczepionkowego podczas imprez sportowych będzie dotyczył zarówno widzów jak i zawodników. 

“Nie ma mowy żebyśmy odstąpili od tej zasady dla znanych sportowców, artystów, czy innych gwiazd. To dotyczy wszystkich.” – oświadczył deputowany w wywiadzie dla stacji BFM TV. 

Castaner wykluczył też możliwość dopuszczenia do gry na French Open obrońcy tytułu Novaka Djokovicia, który odmawia przyjęcia szczepionki. 

Jeszcze kilka dni temu władze francuskiego tenisa oraz ministerstwo sportu zapewniały, że zawody sportowe będą otwarte dla niezaszczepionych obcokrajowców. 

Rząd zmienił zdanie po aferze wokół udziału Novaka Djokovicia w Australian Open. 
Wciąż nie jest pewne, czy w imprezach sportowych będą mogli uczestniczyć zawodnicy, którzy przyjęli niezatwierdzone we Francji szczepionki. 

Przykładem jest triumfator ubiegłorocznego Tour de France Tadej Pogacar, który przyjął chiński preparat przeciwko Covid-19, i który nie jest pewien udziału w tegorocznej Wielkiej Pętli.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!