Stany Zjednoczone: YouTube rozszerza blokadę treści anty-szczepionkowych

0
454
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Firma Alphabet Inc, właściciel serwisu YouTube, ogłosiła, że będzie blokowała wszelkie treści anty-szczepionkowe. Do tej pory serwis usuwał filmy zawierające nieprawdziwe informacje na temat szczepionek na Covid-19.

Na serwisie YouTube zakazane będą między innymi treści mówiące o możliwym wystąpieniu bezpłodności wskutek szczepień przeciwko grypie, a także twierdzenia, że szczepionki MMR powodują autyzm.

Na oficjalnym blogu YouTube ogłoszono, że zablokowane zostaną również kanały znanych aktywistów anty-szczepionkowych takich jak Robert F. Kennedy Junior czy Joseph Mercola.

W ostatnim czasie giganci internetowi, między innymi YouTube, Facebook czy Twitter spotkały się z krytyką za brak odpowiednich i zdecydowanych działań mających na celu zablokowanie rozprzestrzenienia fałszywych informacji dotyczących szczepionek.
W ubiegły wtorek YouTube usunął niemieckojęzyczny kanał Russia Today za publikowanie filmów zawierających nieprawdziwe informacje na temat szczepionek na Covid-19. Władze Rosji nazwały to „bezprecedensową agresją informacyjną” i zagroziły zablokowaniem dostępu do serwisu w całym kraju.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!