Chiny: rząd apeluje o oszczędzanie energii

0
365
CHINA
Fot. geo41.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chińska Narodowa Komisja Rozwoju i Reform zaapelowała do władz lokalnych o ścisłą kontrolę zużycia węgla i produkcji energii elektrycznej. Chiny, w szczególności północna część kraju, zmaga się z największymi od lat problemami w dostawach prądu. W części miast wyłączono sygnalizację świetlną i ograniczono czas pracy centrów handlowych. 

Komunikat Narodowej Komisji Rozwoju i Reform uspokoić ma obawy mieszkańców Chin dotyczące prognozowanych dalszych przerw w dostawach energii elektrycznej. Zaapelowano do władz lokalnych o zapewnienie średnio- i długoterminowych kontraktów na dostawy węgla. Wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną oraz mniejsze wydobycie węgla związane m.in. z ograniczaniem emisji CO2 do atmosfery, jak przekonują chińskie władze, doprowadziły do przerw w dostawach prądu. W całych Chinach pracę wstrzymało wiele fabryk, co ponownie grozi przerwaniem światowego łańcucha dostaw. W ograniczonym zakresie pracują fabryki produkujące na potrzeby takich koncernów jak Apple czy Tesla. 

W północnych Chinach, gdzie zimą temperatura osiąga wartości znacznie poniżej zera stopni Celsjusza, niedługi rozpocznie się sezon grzewczy. Potęguje to obawy o zapewnienie dostaw prądu i ciepła, w sytuacji kiedy już doszło do poważnych zakłóceń. Chińskie władze zapewniają, że przede wszystkim zapewniona zostanie ciągłość dostaw energii do osiedli mieszkaniowych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!