USA: Boeing ogłosił plany zbudowania nowego typu dronów wojskowych

0
509
Boeing dron
Fot. aerospacetestinginternational.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Boeing, gigant lotniczy z główną siedzibą w Chicago, ogłosił plany zbudowania w Australii nowego typu dronów wojskowych. Firma wybrała miasto Toowoomba w stanie Queensland, gdzie składany będzie bezzałogowy samolot Loyal Wingman. Pierwsze loty próbne zostały zakończone na początku tego roku. Informacja pojawiła się niecały tydzień po tym, jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Australia ogłosiły nowy sojusz bezpieczeństwa, na mocy którego USA dostarczy Australii okręty podwodne o napędzie atomowym.  Umowa została potępiona przez Chiny i zwiększyła napięcia w regionie Indo-Pacyfiku.

Scott Carpendale, dyrektor Boeinga na Australię, powiedział, że w nowych dronach wykorzystana zostanie sztuczna inteligencja, która umożliwi działania w tandemie z załogowymi samolotami. Prototyp urządzenia został wymyślony, zaprojektowany i opracowany w Australii.

To pierwszy wojskowy samolot bojowy zaprojektowany i wyprodukowany w tym kraju od pół wieku. Boeing Australia opracowuje obecnie sześć samolotów we współpracy z Królewskimi Australijskimi Siłami Powietrznymi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!