Polska: rekord na lotnisku Chopina w Warszawie

0
223
Chopin
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ponad milion obsłużonych pasażerów w sierpniu- warszawski Port Lotniczy imienia Fryderyka Chopina w Warszawie przekazał najnowsze statystyki dotyczące liczby podróżnych w ubiegłym miesiącu. Przedstawiciele portu podkreślają, że są to najlepsze wskaźniki od początku pandemii. 

W czerwcu warszawskie lotnisko odprawiło 639 tysięcy pasażerów, w lipcu milion czterdzieści tysięcy, a w sierpniu, który okazał się miesiącem rekordowym, milion, sto osiemdziesiąt pięć tysięcy. Ostatni miesiąc na Lotnisku Chopina był o ponad 80 procent lepszy od ubiegłorocznego sierpnia i o ponad 500 procent lepszy od wyników z początku roku. Jednocześnie ostatni bilans to już nie połowa, lecz ponad 61 procent tego, co Lotnisko Chopina wypracowywało w analogicznym okresie rekordowego 2019 roku. Od początku roku stołeczny port obsłużył ponad 4 miliony pasażerów.

Przedstawiciele portu podkreślają, że znaczny udział w tym ożywieniu ma ruch czarterowy, który od początku kryzysu odbudowywał się powyżej średniej rynkowej. Tylko w sierpniu z lotów czarterowych skorzystało 303 tysiące osób, co pokazuje, że co czwarty pasażer Lotniska Chopina wybierał właśnie takie połączenia. W sierpniu najchętniej wybieranymi państwami w ofercie wakacyjnej były Grecja, Turcja i Hiszpania. 

Najpopularniejszymi trasami według liczby pasażerów były Antalya, Rodos i Heraklion, a wśród przewoźników obsługujących połączenia nierozkładowe największą popularnością cieszyły się Enter Air – 56 procent, za nim Smartwings – 24 procent i PLL LOT – 8 procent. 

Wśród regularnych połączeń zagranicznych najczęściej wybierane były te pomiędzy Polską a Niemcami, Grecją lub Ukrainą, ale do najpopularniejszych tras według liczby pasażerów należą Paryż, Londyn i Amsterdam. Jeśli chodzi o przewoźników rozkładowych, największą popularnością cieszy się PLL LOT – 60 procent, za nim jest WIZZ Air – 22 procent, a na trzecim miejscu Lufthansa – 4 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!