USA – prezydent Joe Biden oskarża Rosję o próbę ingerowania w wybory do Kongresu

1
499
Joe Biden
Fot. The Verge
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oskarżył Rosję o próbę ingerencji w wybory do Kongresu zaplanowane na rok 2022. Według amerykańskiego przywódcy, który spotkał się z szefem wywiadu, rosyjskie działania polegają głównie na rozsiewaniu fałszywych informacji, co ma wpłynąć na wyniki nadchodzących wyborów.

“To naruszenie naszej suwerenności. Władimir Putin ma poważny problem, bowiem jego gospodarka oparta jest jedynie o broń nuklearną. On sam zdaje sobie sprawę z tego, że ma kłopoty co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym” – powiedział prezydent USA Joe Biden.

Wyraził również zaniepokojenie narastającą falą cyberataków, które dotykają zarówno urzędy jak i prywatne firmy. Według amerykańskiego przywódcy kolejny konflikt zbrojny może być wywołany właśnie naruszeniami w cyberprzestrzeni.
Jesienią przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory do Izby Reprezentantów. Wybieranych będzie również połowa nowych senatorów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Najpierw Związek Sowiecki a teraz Rosja zawsze miały jeden cel. Zdestabilizować sytuację wewnętrzną w USA. Rosji putinowskiej wychodzi to obecnie nawet lepiej niż Związkowi Sowieckiemu. Mają sojuszników w amerykańskich wyższych uczelniach, w mediach tradycyjnych i społecznościowych, które nieświadomie ale w wielu przypadkach świadomie im pomagają. Także niektóre poczynania administracji Bidena służą temu celowi. Forsowana w szkołach i oparta na ideologii marksistowskiej CRT (Critical Race Theory) jest tego najlepszym przykładem. Bezpośredni efekt jej wprowadzenia to podział i ocena obywateli na podstawie rasy i koloru skóry i wzrost rasizmu w USA. Tak więc powoduje się sytuacje kryzysowe, które potem odpowiednio się wykorzysta dla swoich celów. A główny cel to władza totalitarna, absolutna kontrola obywateli i uzależnienie ich w każdym aspekcie życia od rządu. Zasadę wykorzystania każdego kryzysu w interesie rządzącej kasty sformułował kilka lat temu były burmistrz Chicago R.Emanuel i demokraci z pomocą mediów wykorzystują ją bezwzględnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!