Chicago: pół miliona dolarów na miejski program szkoleniowy dla młodych osób Greencorps Chicago

0
252
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kierownictwo stacji Showtime wraz z burmistrz Lori Lightfoot i obsadą serialu telewizyjnego „The Chi”, ogłosili przekazanie pół miliona dolarów na miejski program szkoleniowy dla młodych osób Greencorps Chicago i na charytatywną organizację Chicago Public Art Group. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na sprzątanie i upiększanie 32 pustych działek w południowej i zachodniej części miasta, gdzie od czterech sezonów kręcono serial. Grant pozwoli także na pokrycie kosztów utrzymania terenów. Ponadto sfinansowanych zostanie sześć projektów artystycznych w dzielnicach Bronzeville i North Lawndale. 

Greencorps Chicago, finansowany przez miasto i prowadzony przez Departament Transportu Chicago, to program szkoleniowy dla mieszkańców zaniedbanych dzielnic Chicago, mający na celu przygotowanie osób do kariery w dziedzinie ochrony środowiska. Stażyści uczestniczący w programie otrzymują stawkę godzinową i przechodzą szkolenie w terenie i w klasach.

Organizacja Chicago Public Art Group zrzesza artystów, grupy społeczne, kościoły i inne organizacje w celu tworzenia sztuki publicznej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!