USA: Barack Obama o Polsce w wywiadzie telewizji CNN

2
728
Barack Obama
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W ostatnim wywiadzie dla Andersona Coopera z telewizji CNN Barack Obama wskazał na Polskę i Węgry jako na dwa kraje, które w ciągu ostatniej dekady stały się autorytarne. 

Droga do niedemokratycznej Ameryki nie nastąpi za jednym zamachem. Stanie się to kilkoma krokami. Kiedy spojrzymy co się stało w miejscach takich jak Węgry czy Polska, które oczywiście nie miały takich samych demokratycznych tradycji, jak my (Stany Zjednoczone) i gdzie te tradycje nie były tak głęboko zakorzenione, ale jeszcze 10 lat temu były funkcjonującymi demokracjami, teraz w gruncie rzeczy stały się państwami autorytarnymi” – powiedział były prezydent USA.

O wypowiedź amerykańskiego polityka zapytany został na konferencji prasowej w TurkuMateusz Morawiecki. – Wystarczy tutaj przyjechać, a nie czytać jakieś opracowania, które fałszują obraz Polski – odpowiedział premier. Myślę, że to i wiele innych obszarów były pan prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama dostrzeże, gdyby przyjechał tutaj do nas i z bliska popatrzył, jak Polska się dzisiaj pięknie rozwija. A nie stało się to przypadkiem, nie stało się to przypadkiem za rządów PiS – dodał Morawiecki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

  1. B.Obama albo nie wie, że rządy autorytarne w USA wprowadza jego własna partia (w co nie wierzę), albo sam należy do zwolenników takich rządów i to jest najbardziej prawdopodobne. Zmiana prawa wyborczego, uzależnienie jak największej liczy obywateli od pomocy rządowej i wiele innych poczynań mają służyć temu celowi. Liderzy demokratów korzystają z podobnych metod dzialania jak rządzący w Polsce i na Węgrzech. Mają dodatkowo do pomocy wielkie korporacje (zwłaszcza medialne). Zawsze uważałem, że PiS to odpowiednik amerykańskiej partii “demokratycznej”. Taka sama głupota i ciemnota liderów i podobne metody działania. Wystarczy porównać działania Kaczyńskiego, Terleckiego i innych z PiS z działaniami Bidena, Schumera, Pelosi.

  2. Mi autoratywne dzialania PISu bardziej kojarza sie z Trumpem.
    To przeciez on i jego zwlennicy checili niedopuscic do zatwierdzenia demokratycznie wybranego prezydenta Bidena.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!