USA: prezydent Joe Biden w drodze do Europy

0
156
Joe Biden
Fot. Spectrum News

Prezydent USA Joe Biden jest w drodze do Europy. Przed odlotem amerykański przywódca powiedział, że celem jego wizyty jest pokazanie Rosji i Chinom jedności Stanów Zjednoczonych i Europy.

Po ósmej rano czasu lokalnego Joe Biden udał się helikopterem Marine One do bazy sił powietrznych Andrews, gdzie czekał na niego Air Force One. Przed wejściem na pokład samolotu amerykański prezydent podszedł na chwilę do dziennikarzy. Zapytany o główny cel podróży Biden odpowiedział:

„Wzmocnienie sojuszu. Wysłanie jasnego sygnału do Putina i do Chin, że Europa i Stany Zjednoczone są blisko związane”.

Biden dodał, że podczas podróży przedstawi plan pomocy dla świata w walce z COVID-19.

Dziś o 20:00 czasu lokalnego Joe Biden wraz z żoną Jill przybędzie do bazy sił powietrznych Mildenhall w Wielkiej Brytanii. Po spotkaniu z amerykańskimi żołnierzami udadzą się do Kornwalii, gdzie odbędzie się szczyt grupy G-7. W niedzielę amerykańska para prezydencka spotka się z Królową Elżbietą. Następnie pierwsza dama USA powróci do Waszyngtonu a Joe Biden uda się do Brukseli, gdzie weźmie udział w dwóch szczytach: NATO oraz USA – Unia Europejska. Ostatnim punktem europejskiej podróży amerykańskiego prezydenta będzie spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Genewie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!