USA: trzech żołnierzy zostało aresztowanych ws. handlu bronią, która trafiła do Chicago

0
Handel bronią Chicago broń Illinois
Fot. 112.international/
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Trzech żołnierzy zostało aresztowanych i oskarżonych w związku z przekazaniem kilkudziesięciu sztuk broni palnej współpracownikom w Chicago. 

Oskarżonymi są Demarcus Adams, 21 lat; Jarius Brunson, 22 lata i 22-letni Brandon Miller. Jak przekazał prokurator federalny, zostały im postawione zarzuty przekazania broni mieszkańcowi spoza stanu, składanie fałszywych oświadczeń przy zakupie broni, pranie brudnych pieniędzy, oszustwa bankowe i angażowanie się w biznes bez pozwolenia na broń. Wszyscy stacjonują w Fort Campbell w Kentucky.

Śledztwo rozpoczęło się po strzelaninie 26 marca w Chicago, w wyniku której kilka osób zostało rannych, a jedna zmarła. Według prokurator Mary Jane Stewart z Middle District of Tennessee, pięć sztuk broni odzyskanej na miejscu zdarzenia zostało zakupionych od handlarzy w Clarksville w stanie Tennessee, poza Fort Campbell. 

Śledczy twierdzą, że Adams, Brunson i Miller kupili 91 sztuk broni palnej od kilku handlarzy w pobliżu Fort Campbell we wrześniu 2019 r. Następnie zakupioną broń dostarczyli współpracownikom w Chicago.

Prokuratura stwierdziła, że podczas przeszukania domu Millera i Adamsa w Clarksville w zeszłym miesiącu znaleziono 49 skrzynek z bronią, w tym kilka pasujących do broni znalezionej na miejscu strzelaniny w Chicago.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!