USA: nowe zalecenia CDC ws. noszenia masek i dystansu społecznego

0
956
CDC maski
Fot. White House
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) poinformowało o złagodzeniach dotyczących noszenia masek. Złagodzenia dotyczą tylko w pełni zaszczepionych osób. Nadal wymagane będzie noszenie masek w zatłoczonych miejscach takich jak autobusy, samoloty czy szpitale.

W nowych zaleceniach wyszczególniono również pozbycie się testów i kwarantanny przy podróżowaniu na terenie USA dla osób zaszczepionych.

Nowe regulacje spowodują możliwość otwarcia zakładów pracy, szkół i innych miejsc pozwalając na przebywanie tam bez masek i zachowania dystansu społecznego dla osób w pełni zaszczepionych.

CDC informuje również, że osoby zaszczepione nie muszą nosić masek na zewnątrz nawet jeśli znajdują się wśród większego tłumu ludzi.

Doktor Rochelle Walensky, dyrektor CDC poinformowała o decyzji dziś po południu podczas konferencji w Białym Domu mówiąc: “długo oczekiwane zmiany są możliwe dzięki temu, że miliony ludzi zaszczepiło się, a także dzięki temu, że badania naukowe wskazują jak bardzo skuteczne są szczepionki”.

“Zaszczepieni Amerykanie mogą wrócić do aktywności, którą musieli przerwać z powodu pandemii”. – dodała

Szczegóły dostępne są na stronie CDC: cdc.gov – > https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/fully-vaccinated.html

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!