Przywódcy republikańscy w Senacie USA gratulują Bidenowi

Wiadomości USA

0
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przywódca republikanów w amerykańskim Senacie Mitch McConnell oficjalnie pogratulował Joe Bidenowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Podczas przemówienia w Senacie McConnell wyraził tez zadowolenie, że Kamala Harris jako pierwsza kobieta w historii USA obejmie stanowisko wiceprezydenta.

Mitch McConnell powiedział, że po głosowaniu Kolegium Elektorów, w którym Joe Biden i Kamala Harris otrzymali większość, Stany Zjednoczone mają oficjalnie prezydenta-elekta i wiceprezydent-elekt. „Kolegium Elektorów wypowiedziało się. Tak więc dzisiaj chcę pogratulować prezydentowi-elektowi Joe Bidenowi” – mówił McConell. Przywódca republikanów w Senacie złożył tez gratulacje Kamali Harris. „Mimo naszych różnic cała Ameryka powinna być dumna, że po raz pierwszy mamy kobietę wiceprezydent-elekt” – kontynuował. Mitch McConnell wyraził nadzieję, że ostatnie 36 dni prezydentury Donalda Trumpa upłyną w duchu ponadpartyjnej współpracy.

Po głosowaniu Kolegium Elektorów Joe Bidena za prezydenta-elekta uznało wielu innych wpływowych senatorów republikańskich, w tym John Thune, Roy Blunt, Rob Portman, Lindsey Graham i Lamar Alexander. Wielu republikanów w Izbie Reprezentantów i część senatorów tej partii albo nie uważa jeszcze Joe Bidena za prezydenta elekta albo nie wypowiada się w tej sprawie. Prezydent Donald Trump podtrzymuje tezę, że doszło do oszustwa wyborczego i że to on jest prawowitym zwycięzcą. Proces przygotowywania administracji Joe Bidena do przejęcia władzy w USA jednak trwa. Pojutrze ma dojść do bezpośredniego spotkania sekretarza stanu Mike’a Pompeo z kandydatem Bidena na to stanowisko Anthony’m Blinkenem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!