Prokurator generalny USA odchodzi ze stanowiska

Wiadomości USA

0
William Barr Donald Trump
Fot. Sky News/news.sky.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szef Departamentu Sprawiedliwości i prokurator generalny USA William Barr odejdzie ze stanowiska przed świętami Bożego Narodzenia – poinformował prezydent Donald Trump. William Barr był jednym z najbardziej lojalnych współpracowników prezydenta USA ale w ostatnim czasie relacje obu polityków się pogorszyły, miedzy innymi z powodu oceny uczciwości wyborów prezydenckich.

Donald Trump spotkał się wczoraj z Williamem Barrem w Białym Domu. Niedługo potem napisał na Twitterze, że prokurator generalny odejdzie ze stanowiska 23 grudnia by móc spędzić więcej czasu z rodziną podczas świąt. „Nasze relacje były bardzo dobre, wykonał świetną robotę” – oświadczył prezydent.

W liście rezygnacyjnym William Barr chwalił osiągnięcia Donalda Trumpa, między innymi walkę z przestępczością, twardą politykę wobec Chin i sukcesy gospodarcze. 
William Barr był uważany za jednego z najwierniejszych sojuszników Donalda Trumpa. Przeciwnicy zarzucali mu nawet, że sankcjonuje nadużywanie władzy przez prezydenta. Relacje obu polityków pogorszyły się w ostatnich tygodniach gdy William Barr oświadczył publicznie, że prokuratorzy federalni nie znaleźli żadnych dowodów na masowe oszustwa wyborcze.

W ostatnich dniach amerykańskie media donosiły o gniewnej reakcji prezydenta Trumpa, że WilliamBarr utrzymał w tajemnicy podczas kampanii wyborczej informację o śledztwie prowadzonym w sprawie syna Joe Bidena Huntera. Chodzi o podejrzenia iż zataił on część dochodów przed Urzędem Skarbowym.

Prezydent Donald Trump poinformował, że na stanowisku prokuratora generalnego Williama Barra zastąpi jego dotychczasowy zastępca Jeffrey Rosen.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!