D.Kułeba: Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za skutki ataków rakietowych na terytorium Ukrainy, Polski i Mołdawii

0
93
Kułeba Kuleba Ukraina
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

“Rosja ponosi pełną odpowiedzialność za skutki ataków rakietowych na terytorium Ukrainy, Polski i Mołdawii” – napisał w mediach społecznościowych minister spraw zagranicznych Ukrainy Dymytro Kułeba.

O kolejnym rosyjskim bombardowaniu szef ukraińskiej dyplomacji rozmawiał telefonicznie z amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem. Minister Kułeba podziękował Amerykanom za wsparcie i podkreślił, że należy przyspieszyć dostawy systemów obrony przeciwlotniczej na Ukrainie. “Systemy NASAMS już dowiodły swojej skuteczności. Jestem przekonany, że nadszedł czas na Patrioty” – napisał na Twitterze.

Od rana Rosja po raz kolejny ostrzeliwuje rakietami Ukrainę. Na terytorium całego kraju trwa alarm bombowy. Rosyjskie rakiety i drony skierowane są na infrastrukturę przemysłową. Są doniesienia o eksplozjach i zniszczeniach w Odessie i Dnieprze.

Przedwczoraj w trakcie poprzedniego zmasowanego ostrzału Ukrainy jedna z rakiet spadła na terytorium Polski. W miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim zginęły dwie osoby.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda poinformował, że wiele wskazuje na to, iż był to pocisk ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że nic nie wskazuje na to, by eksplozje były intencjonalnym atakiem na terytorium Polski. Podkreślił, że winę za śmierć dwóch Polaków ponosi Rosja, przeprowadzająca masowe ataki rakietowe na Ukrainę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!