Dubaj: po ulewie duże problemy na lotnisku

0
Fot. Sky News/Pakistan Observer
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przekierowane samoloty, odwołane przyloty, opóźnione lub odwołane starty – lotnisko w Dubaju mierzy się ze skutkami ulew, które przechodzą przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. Prognozy pogody przewidują dalsze ekstremalne warunki i utrudnienia także jutro.
W ciągu dnia międzynarodowe lotnisko w Dubaju musiało wstrzymać prace. Było zamknięte przez 25 minut. W czasie zamknięcia odwołano 21 z 24 przylatujących samolotów, a pozostałe trzy przekierowano na inne lotniska. Zalane zostały również drogi dojazdowe. Wciąż występują utrudnienia.

Władze lotniska apelują do pasażerów, by skontaktowali się z liniami lotniczymi, aby uzyskać aktualne informacje. Proszą ich również by – w miarę możliwości – dojeżdżali na lotnisko wcześniej i komunikacją miejską.

W ciągu doby w ZEA zanotowano 80 procent średniej rocznej opadów. W całym kraju zamknięto szkoły. Drogi były zalane, problemy z kursowaniem miało także metro.

W Omanie, który również mierzy się z ulewami, zginęło co najmniej 18 osób. Z powodziami walczy Bahrajn. Z trudną pogodą zmaga się też Katar.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!