UE rozpocznie prace nad sankcjami wobec Iranu

1
Fot. Tehran Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Unia Europejska rozpocznie prace nad kolejnymi sankcjami wobec Iranu – poinformował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Potrzebę nałożenia restrykcji wyrazili ministrowie spraw zagranicznych Wspólnoty podczas nadzwyczajnej wideokonferencji zwołanej w związku z ostrzałem Izraela przez Iran.

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell mówił o potencjalnych dalszych restrykcjach na Teheran.

“Chodzi o wprowadzenie sankcji za dostarczanie przez Iran rakiet Rosji, a nie tylko dronów. Nie mamy dowodów na dostawy rakiet do Rosji, ale w sankcjach pojawiłaby się możliwość kary za to. Chcemy wprowadzić sankcje także za dostarczanie broni przez Iran dla sojuszników na Bliskim Wschodzie” – wyjaśnił.

Zdaniem Josepa Borrella unijne kraje zgodnie zareagowały na irański atak.

“Po pierwsze – co było spodziewane – wszyscy solidarnie potępiliśmy atak Iranu. Po drugie – państwa członkowskie zapewniły o zaangażowaniu na rzecz bezpieczeństwa Izraela. Po trzecie – wspólnie chcemy uniknięcia eskalacji i wzywamy uczestników konfliktu do rozwagi” – dodał.

Temat sankcji ma mieć ciąg dalszy na najbliższym regularnym posiedzeniu unijnych szefów dyplomacji. Ma się ono odbyć w poniedziałek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. moi drodze,
    ja jestem co prawda w Polsce ale jak UE robi sankcje to możeci być pewni iż dotyczą one tego co mówi że dotyczą a nie to czego dotyczą. wystarczy spojrzeć w polskie Senty deklaracje przewozowe przez Polskę i nagle okazuje się Niemeickie, Belgijskie i Francuskie zakąłdy dostarczjąą towar do kazachstunu tranzytem przez Polskę i Rosję. a cudowne płyty OSB jadą w drugą stronę z Kazachstanu tyle zę tam nie ma lasów ani właściwiych zakładów ale eksportują. O taka i prawda jest o sankcjach. Sankcej istnieją wyłacznie na papierze.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!