Tesla zwolni ponad 10 proc. pracowników

0
Fot. KRON4
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Tesla zwolni ponad 10 proc. swojej globalnej siły roboczej, zgodnie z notatką wysłaną do pracowników przez CEO Elona Muska. Akcje spółki spadły o 4 proc. w poniedziałek po południu.

“Przygotowując firmę do kolejnej fazy rozwoju, niezwykle ważne jest, aby przyjrzeć się każdemu aspektowi firmy pod kątem redukcji kosztów i zwiększenia produktywności” – powiedział Musk w notatce uzyskanej przez CNBC.

“W ramach tych wysiłków dokonaliśmy dokładnego przeglądu organizacji i podjęliśmy trudną decyzję o zmniejszeniu liczby pracowników o ponad 10 proc. w skali globalnej” – czytamy w notatce. Notatka została po raz pierwszy zgłoszona przez Electrek.

Tesla zatrudniała 140 473 pracowników w grudniu 2023 roku.

Akcje Tesli odbiły się od dna w ostatnich miesiącach, spadając o 31 proc. od początku roku. Podczas gdy sprzedaż pojazdów elektrycznych wciąż zyskuje na popularności na całym świecie, tempo wzrostu ich sprzedaży spadło szczególnie w przypadku Tesli. Firma stoi teraz w obliczu większej konkurencji niż kiedykolwiek.

Do końca 2023 r. chiński BYD tymczasowo zdetronizował Teslę jako czołowego producenta pojazdów elektrycznych na świecie. W marcu chińska firma produkująca smartfony Xiaomi ogłosiła, że będzie sprzedawać swój pierwszy samochód elektryczny za znacznie mniej niż Tesla Model 3.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!