Chiny: działania Izraela w Strefie Gazy wykraczają poza samoobronę

2
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Działania Izraela w Strefie Gazy przekroczyły zakres samoobrony” – powiedział minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi. Polityk podkreślił, że izraelski rząd musi skończyć ze “zbiorowym karaniem ludności Gazy”. Stwierdził też, że istnieje potrzeba utworzenia państwa palestyńskiego.

Jak informuje chińskie MSZ, Chiny sprzeciwiają się wszystkim działaniom wymierzonym w cywilów, niezgodnym z podstawowymi normami prawa międzynarodowego. W oświadczenie napisano, że Izrael powinien zgodzić się z apelami społeczności międzynarodowej o zaniechanie działań, mających na celu karania mieszkańców Strefy Gazy.

Jednocześnie szef chińskiego MSZ wezwał obie strony konfliktu do skończenia z przemocą i do negocjacji. Zaapelował o zapewnienie bezpieczeństwa cywilom i udostępnienie im niezbędnej pomocy humanitarnej. Wang Yi dodał, że wszystkie państwa chcące pokoju i sprawiedliwości powinny zażądać najszybszego wejścia w życie “rozwiązania dwupaństwowego”, zakładającego stworzenie niepodległego państwa palestyńskiego.

New York Times podał, że ofensywa izraelska na Strefę Gazy, która miała nastąpić podczas weekendu, została odłożona o kilka dni. Powodem są warunki pogodowe, które utrudniają lotnictwu osłonę operacji lądowych.

Tydzień temu Hamas zaatakował Izrael, zabijając ponad 1 300 osób, głównie cywilów, i porywając co najmniej 120 zakładników. W odpowiedzi wojska izraelskie prowadzą ataki odwetowe na Gazę, w których dotychczas zginęło ponad 2 300 Palestyńczyków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Koniec swiata – Chiny maja czelnosc dyskusji o lamaniu praw czlowieka 😁
    Ale to o czym mowia ma sens i absolutnie sie z tym zgadzam i mowie od poczatku- to co zrobil Hamas to ludobojstwo i powinni byc za to najlepiej zgladzeni, ale to co robi teraz Izrael niewiele sie rozni – kilka dni temu oficjalne dane mowily o 700 palestynskich dzieciach. W doopie mam poprawnosc polityczna i medialne pudrowanie, mam ZERO anysemityzmu i walcze z nim na codzien ale na litosc boska nie mozna dawac zielonego swiatla na tego typu odwety

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!