Premier B. Netanjahu: Izrael sprawi, że Hamas się rozpadnie

4
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Izrael sprawi, że Hamas się rozpadnie” – powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu, otwierając posiedzenie nowego izraelskiego rządu. Nowy gabinet zebrał się po raz pierwszy od napaści Hamasu. Członkowie rządu rozpoczęli posiedzenie minutą ciszy w intencji ofiar ataku.

“Rozszerzony rząd Izraela pracuje przez całą dobę na zjednoczonym froncie” – podkreślił izraelski premier. Dodał, że zjednoczony Izrael to jasna wiadomość dla narodu, wroga i świata. “Izraelskie siły zbrojne wiedzą, że cały kraj stoi za nimi i rozumieją, że to fatalna godzina” – powiedział Benjamin Netanjahu.

Po ataku Hamasu z 7 października w Izraelu powstał rząd jedności narodowej. Porozumienie w sprawie jego utworzenia zawarli premier Netanjahu i lider opozycji Beni Ganc. W skład nowego gabinetu weszło pięciu ministrów z opozycyjnej partii Jedność Narodowa.

Od soboty izraelska armia bez przerwy bombarduje Gazę. W nalotach zginęło ponad dwa tysiące Palestyńczyków. W masakrze, której Hamas dokonał przed tygodniem na terenie Izraela, zginęło 1 300 osób, głównie Izraelczycy, ale także obcokrajowcy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

4 COMMENTS

 1. Oni trenowali / cwiczyli jeden kilometr od granicy izraelskiej, dawno temu powinni ich eliminowac , Netanjahu jednak supial sie na wlasnym ego i wewnatrz partyjnych gierkach , dzisiaj niech sie cieszy ze caly swiat stanal za Izraelem bo inaczej muzulmanie by ich zmietli z powierzchni ziemi
  Taka jest bolesna prawda

 2. Fakt. Brygada Kryzys.
  My bad.
  Na moje usprawiedliwienie,
  zalozyciel, lider, gitarzysta i wokalista obu zespolow to
  ten sam zawodnik- Tomasz Lipinski – good man.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!