Katar: były przywódca Hamasu wzywa do “dnia dżihadu”

1
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Były przywódca organizacji Hamas, Chaled Meszaal, wezwał, aby jutrzejszy piątek był na całym świecie “dniem dżihadu”, czyli świętej wojny.

Mieszkający w Katarze Chaled Meszaal zaapelował, aby jutro zorganizować w całym świecie muzułmańskim manifestacje poparcia dla Palestyńczyków. Wezwał też mieszkańców państw graniczących z Izraelem do podjęcia walki z tym państwem. Chaled Meszaal był przywódcą Hamasu w latach 2004 – 2017, obecnie kieruje zagranicznym biurem organizacji.

Sprawująca władzę w Autonomii Palestyńskiej organizacja Fatah pochwaliła kilka dni temu atak Hamasu na Izrael. Wezwała też Palestyńczyków do “narodowego zjednoczenia” i “eskalacji wszystkich stref konfliktu z okupantem”. Fatah zaapelował też do świata arabskiego, aby bardziej zdecydowanie przeciwstawił się izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. A ja apeluje do bylego przywodcy Hamasu aby wykazal sie generalskim patriotyzmem i gdy ojczyzna wzywa wrocil na barykady . Tylko niech sie ustawi na tej barykadzie tak, aby izraelska rakieta trafila go centralnie analnie , tak aby jedengo rzeznika bylo na tym swiecie mniej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!