NATO i UE tworzą grupą zadaniową ds. ochrony infrastruktury krytycznej

0
ue nato
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

NATO i Unia Europejska tworzą grupę zadaniową do spraw ochrony infrastruktury krytycznej. Poinformowali o tym przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen i sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego, Jens Stoltenberg. 

Szef NATO uczestniczy dziś w Brukseli we wspólnej naradzie z unijnymi komisarzami, poświęconej kwestiom bezpieczeństwa. Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że ubiegłoroczny sabotażu gazociągu Nord Stream pokazał, że Unia i NATO muszą być gotowe, by stawić czoła nowym zagrożeniom. Stąd pomysł powołania wspólnej grupy eksperckiej. Na początek zajmie się ona ochroną infrastruktury krytycznej w czterech dziedzinach – transportowej, energetycznej, cyfrowej i kosmicznej. 

“Chcemy sprawić, by nasza infrastruktura krytyczna, technologie i łańcuchy dostaw były odporne na potencjalne zagrożenia i uzgodnić działania, by usunąć słabe punkty” – dodał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Wykorzystał też okazję, by ponowić wczorajszy apel o szybkie dozbrajanie Ukrainy. Wspomniał zacięte walki o Bachmut i Sołedar na wschodniej Ukrainie, z uznaniem mówił o bohaterstwie i odwadze ukraińskich sił zbrojnych i podkreślał, jak ważne jest zwiększenie dostaw sprzętu wojskowego przez sojuszników. “Dzięki naszemu wsparciu widać różnice na polu walki. W tym kluczowym momencie wojny powinniśmy robić jeszcze więcej i jeszcze szybciej” – powiedział szef NATO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!