Szef MON Ukrainy zaapelował do Zachodu o zwiększenie dostaw systemów rakietowych

0
295
Reznikov
Fot. Sada el Sabad
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister obrony narodowej Ukrainy Ołeksij Reznikow zaapelował do państw Zachodu o radykalne zwiększenie dostaw precyzyjnych systemów rakietowych o zasięgu do 150 kilometrów. Takie systemy pozwoliłyby ukraińskiej armii na przeprowadzenie kontrofensywy przeciwko rosyjskim najeźdźcom – oświadczył szef ukraińskiego MON. 

“Otrzymane do tej pory systemy rakietowe pozwoliły nam zniszczyć około 30 celów: centrów dowodzenia oraz składów amunicji. To z kolei znacząco zwolniło działania rosyjskiej armii i zmniejszyło skuteczność i intensywność ataków” – powiedział Ołeksij Reznikow podczas wirtualnego spotkania z członkami amerykańskiego think tanku Atlantic Council. Dodał, że ukraińska armia potrzebuje więcej broni rakietowej.

Od połowy czerwca Stany Zjednoczone dostarczyły na Ukrainę osiem zestawów HIMARS, które mogą prowadzić precyzyjny ogień na odległość do 80 kilometrów. Cztery kolejne zestawy mają wkrótce dotrzeć na Ukrainę. “Do przeprowadzenia skutecznej kontrofensywy potrzebujemy co najmniej 100 takich zestawów” – powiedział minister obrony Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!