“Polska Times” – J. Kaczyński: Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku premiera

0
160
Fot. newsbeezer.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla “Polski Times”, że pogłoski o zakusach dotyczących odwołania Mateusza Morawieckiego że stanowiska premiera to “wymysły”. Podkreślił, że na taką zmianę nie ma jego zgody – szef rządu zostaje na stanowisku do wyborów.

“Jeżeli wygramy, to sądzę, że rzadko się zdarza, żeby ktoś zwycięskiego premiera zmieniał” – dodał Jarosław Kaczyński.
Odnosząc się do krążącej w mediach informacji o rzekomej “grupie spiskowców” w PiS, którzy mieli starać się o odwołanie Mateusza Morawieckiego, prezes partii powiedział, że “gdyby taka grupa miała takie cele, to musiałaby mieć na celu jeszcze jedno odwołanie” – mianowicie jego samego.

“Z tego względu, że do tej pory było tak, że jednak bez mojej zgody premiera by się nie dało odwołać. Krótko mówiąc – takiej zgody nie ma” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że z jego inicjatywy spotyka się rzeczywiście pewna grupa, ale są to spotkania z premierem. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że “o tych spotkaniach oczywiście wie. I to wie z góry, a nie po fakcie”.

“Mateusz Morawiecki jest jednak nowym człowiekiem w naszym środowisku, więc chętnie spotyka się z ludźmi z długim, często nawet 30-letnim stażem, ponieważ potrzebne są nawiązania. To są tzw. spotkania doradców, grupa kilkudziesięciu osób. Spotykają się też inni ludzie i pewnie będą się spotykać, ale w samym fakcie spotykania nie ma nic złego” – powiedział prezes PiS.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!