Rosyjscy komentatorzy – polityka Kremla opiera się głównie na zastraszaniu

0
255
Kreml
Fot. exeterinternational.com/
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Według rosyjskich komentatorów niezależnych Władimir Putin stracił kontakt z własnym społeczeństwem i społecznością międzynarodową. “Dlatego polityka Kremla opiera się głównie na zastraszaniu, zakazywaniu i stawianiu żądań” – tłumaczą komentatorzy. Podkreślają też, że rządy w Rosji weszły w fazę charakterystyczną dla każdej dyktatury, gdy niemal wszystkie decyzje podejmuje osobiście Władimir Putin. 

Portale “Meduza”, “OWD-info”, “Mediazona” i inne niezależne serwisy codziennie informują o represjach wobec przeciwników wojny i polityki Władimira Putina. W Rosji można trafić do aresztu za najdrobniejsze odstępstwo od propagandowej linii Kremla. W jednej z audycji Radia Svoboda, politolog Dmitrij Oreszkin stwierdził, że Władimir Putin nie ufa generałom i osobiście podejmuje decyzje dotyczące działań na ukraińskim froncie, a także jest głównym propagandystą swojej polityki. “Tak więc Władimir Putin musi wiedzieć na temat systemów ognia więcej, niż wypada wiedzieć prezydentowi. I jednocześnie sam musi występować jako główny propagandysta, który straszy Zachód uderzeniem w cele, w jakie jeszcze nie uderzał. Wydaje mi się, że tam gdzie mogli, to już uderzyli i wątpię, żeby coś tym jeszcze mogli zmienić” – podkreśla rosyjski politolog. 

Wcześniej publicysta śledczy Christo Groziew stwierdził, że rządy Władimira Putina coraz częściej są krytykowane przez bliskich mu do tej pory biznesmenów, a także kontestowane przez przedstawicieli resortów siłowych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!