Organizacja Hope Chicago z programem stypendialnym o wartości miliarda dolarów

1
499
Fot. hopechicago.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Organizacja charytatywna Hope Chicago ogłosiła listę uczelni wyższych, które wezmą udział w ich programie stypendialnym. Organizacja ma zapewnić miliard dolarów w stypendia dla uczniów szkół publicznych (CPA) przez następną dekadę.

Hope Chicago rozpoczęła współpracę z 23 uczelniami w stanie Illinois, dzięki czemu ponad 4 tysiące uczniów z szkół publicznych będzie miało możliwość o aplikowanie do stypendium na studia wyższe, w tym m.in. do wszystkich publicznych szkół wyższych w Chicago oraz do 4 placówek prywatnych. 

Aby mieć możliwość wzięcia udziału w programie, uczeń musi uczęszczać do 11. i 12. klasy oraz zostać absolwentem jednej z 5 szkół średnich, które współpracują w programie z organizacją Hope Chicago. Obecnie w programie uczestniczą następujące placówki: Benito Juárez Community Academy, Farragut Career Academy, Noble-Johnson College Prep, Al Raby School for Community and Environment oraz Morgan Park High School. Organizacja ma nadzieję rozszerzyć program na więcej szkół średnich każdego roku. 

Stypendium oprócz czesnego, pokrywa pełny koszt uczęszczania na zajęcia, czyli m.in. koszt książek, koszt wynajęcia pokoju i utrzymania studenta, zapewnia także dodatkowe pieniądze na użytek własny. Stypendyści otrzymają również laptopa i mogą ubiegać się o specjalne fundusze w razie nagłych przypadków. Na liście uczelni wspierających ten program stypendialny znajdują się takie placówki jak: 

Arrupe College

Chicago State University

Eastern Illinois University

Governors State UniversityHarold Washington College

Harry S. Truman College

Illinois Institute of Technology

Illinois State UniversityKennedy-King College

Loyola University Chicago

Malcom X College

National Louis UniversityNortheastern Illinois University

Northern Illinois University

Olive-Harvey College

Richard J. Daley College

Southern Illinois University Carbondale

Southern Illinois University Edwardsville

University of Illinois Chicago

University of Illinois Springfield

University of Illinois Urbana-Champaign

Western Illinois University

Wilbur Wright College

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.hopechicago.org

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Hope Chicago nie wiele zmieni. Konieczne są zmiany od podstaw w szkolnictwie podstawowym i średnim. Zacząć należy od wyrzucenia związków zawodowych nauczycieli ze szkół publicznych. Zmienić systemy nauczania i reaktywować prawdziwe nauczanie i wymagania w stosunku do uczniów bez względu na pochodzenie rasowe. Bez tego Hope Chicago to tylko jedna więcej okazja do zarabiania pieniędzy dla “elit” chicagowskich z najlepszym kolegą Obamy na czele. Jest nim Arne Duncan, który jest we władzach Hope Chicago, a fundowane stypendia spowodują wzrost ilości aktywistów i community organizers, których prawdziwe umiejętności będą żadne, ale poziom antyamerykanizmu i poglądy prokomunistyczne będą na wysokim poziomie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!