Gimnastyka: Kuliak zdyskwalifikowany za otwarte wsparcie zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę

0
279
Fot. Fox News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) podjęła decyzję o rocznej dyskwalifikacji Iwana Kuliaka. Rosjanin otwarcie wsparł zbrojny atak na Ukrainę podczas dekoracji po zawodach Pucharu Świata w Dausze. 

W marcu w stolicy Kataru 20-latek zajął trzecie miejsce w ćwiczeniach na poręczach symetrycznych. Stojąc na podium obok triumfatora – Ukraińca Ilji Kowtuna – w miejscu na stroju, gdzie zazwyczaj znajduje się godło kraju, miał literę “Z”, która widnieje również na wojskowym wyposażeniu rosyjskiej armii atakującej Ukrainę. 

“Została podjęta decyzja o zawieszeniu zawodnika na rok, w tym czasie nie będzie on mógł uczestniczyć w żadnych imprezach sankcjonowanych przez FIG lub zawodach organizowanych przez stowarzyszoną federację członkowską FIG” – napisano w oficjalnym oświadczeniu Federacji. Rosjanin został także pozbawiony brązowego medalu wywalczonego w Dausze i będzie musiał zwrócić nagrodę pieniężną w wysokości 500 franków szwajcarskich. Na odwołanie się od tej decyzji ma 21 dni. Po ogłoszeniu werdyktu Kuliak przyznał, że nie żałuje swojego zachowania. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!