Chiny: 53 ludzi zginęło w katastrofie budowlanej

0
180
Fot. caixinglobal.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

53 zabitych to bilans katastrofy budowlanej, do której doszło przed tygodniem w chińskim mieście Changsha. Dziś władze oficjalnie zakończyły akcję poszukiwawczą. W sumie spod gruzów uratowano 10 osób.

Powodem zawalenia się ośmiopiętrowego bloku mieszkalnego były prawdopodobnie błędy konstrukcyjne. W budynku mieściły się również hotel i kino.

Wysoki rangą przedstawiciel Partii Komunistycznej w Changsha Wu Guiying przeprosił za zaniedbania i złożył kondolencje rodzinom ofiar. Zapowiedział również ścisłą współpracę z władzami i inspektorami budowlanymi w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii. Prezydent Chin Xi Jinping nakazał przeprowadzenie szczegółowego śledztwa w tej sprawie.

W związku z katastrofą policja w Changsha zatrzymała 11 osób, w tym właściciela budynku, osoby odpowiedzialne za jego przebudowę oraz zespół z firmy inżynieryjnej, któremu zarzuca się sfałszowanie dokumentów. Budynek, który runął w ubiegły piątek, powstał w roku 2012 jako sześciopiętrowy blok mieszkalny. Sześć lat później dobudowano do niego kolejne dwie kondygnacje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!