Rosja: Rada Praw Człowieka wzywa Putina do zakończenia działań wojennych

0
485
Putin
Fot. The Guardian
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rada Praw Człowieka przy prezydencie Rosji wydała w niedzielę oświadczenie, wzywające Władimira Putina do natychmiastowego zakończenia działań wojennych w Ukrainie – napisała na Facebooku była członkini Rady Katerina Szulman. 

„Jak można się było spodziewać, sytuacja, w której armia rosyjska prowadzi wojnę w sąsiednim kraju, ma poważne konsekwencje, w tym w kwestii ochrony praw człowieka” – napisano w oświadczeniu i podkreślono, że “zginęły już co najmniej setki obywateli Rosji i Ukrainy. Ostatni tydzień pokazał, że koszt wykorzystania wojska do rozwiązywania istniejących problemów jest zbyt wysoki. Działania wojenne w Ukrainie należy jak najszybciej powstrzymać, a wszelkie spory między obydwoma krajami powinny być rozstrzygane w ramach negocjacji” – brzmi apel członków Rady.

Podkreślają oni również, że „wolność słowa i inne podstawowe wolności nie powinny podlegać dodatkowym ograniczeniom” i że już podjęte środki ograniczające je, takie jak ustawa o karze za „fałszywe wiadomości” dotyczące rosyjskiej armii, powinny zostać zrewidowane.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!