100 dni do Zimowych Igrzysk w Pekinie

0
162
Zimowe Igrzyska
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dokładnie za 100 dni w Pekinie rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Stolica Chin będzie pierwszym w historii miastem, które będzie gospodarzem zarówno Letnich, jak i Zimowych Igrzysk. Największym wyzwaniem dla organizatorów jest pandemia. Już teraz wiadomo, że sportowcy będą poruszać się wyłącznie w ściśle wyznaczonych strefach. 

Chińskie władze zapewniają, że zamierzają przeprowadzić Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w „prosty i bezpieczny” sposób. Największym wyzwaniem w organizacji imprezy jest pandemia koronawirusa. Zgodnie z zaprezentowanymi w tym tygodniu zasadami sportowcy niezaszczepieni na Covid-19 będą musieli poddać się po przylocie do Chin 21-dniowej kwarantannie. Pozostali będą poruszać się wyłącznie w ściśle wyznaczonych strefach. „W obrębie szerszej strefy zamkniętej, sportowcy będą mogli przemieszczać się z pewną dozą swobody. Muszą jednak przestrzegać naszych zasad i korzystać ze specjalnie wyznaczonych środków transportu. Nie mogą opuścić strefy zamkniętej i nie będą mieć kontaktu z osobami spoza niej” – poinformował wiceprezydent Komitetu Organizacyjnego Pekińskich Igrzysk, wicemer Pekinu Zhang Jiandong. 

Chińskie władze nie zakładają scenariusza przełożenia lub odwołania Igrzysk. Jak wcześniej informowano, na olimpijskich arenach będą kibice, jednakże tylko osoby znajdujące się już w Chinach. Nie przewidziano możliwości udziału w Igrzyskach zagranicznych fanów sportu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!