Illinois: Kongres uchylił przepis dot. informowania o chęci dokonania aborcji przez nieletnich

1
Senat Illinois
Fot. Illinois Channel
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kontrolowana przez demokratów wyższa izba stanowego Kongresu Illinois głosami 32-22 uchyliła we wtorek obowiązujący przepis, nakazujący dzieciom powiadomienie swoich rodziców w przypadkach, kiedy osoba nieletnia chce dokonać aborcji. Zgoda rodziców nie jest wymagana do usunięcia ciąży, a osoby niepełnoletnie mogą zwrócić się do sądu o uchylenie obowiązku powiadomienia, jeśli obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Sprawą zmiany prawa zajmie się teraz Izba Reprezentantów  

We wtorek komisja Izby Reprezentantów przygotowała projekt przepisu, który może zabronić mieszkańcom Illinois korzystania z innego prawa stanowego, umożliwiającego uniknięcia zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, w przypadku powołania się na swoje przekonania moralne lub religijne. Przedstawiono także, popieraną przez J.B. Pritzkera propozycję zmiany stanowej ustawy o prawie, pozwalającym pracownikom służby zdrowia odmówienia wykonywania aborcji, wydawania środków antykoncepcyjnych lub świadczenia innych usług, co do których mają moralne lub religijne obiekcje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Kolejny dowód na to, że stan IL staje totalitarnym kołchozem komuno-faszystowskim. Trwa rewolucja kulturalna na wzór maoistowskiej w Chinach. Rodzice nie powinni mieć żadnego wpływu na niepełnoletnie dzieci, które powinny być uzależnione od tylko od prymitywnych politykierów, którzy będą wyznaczać dla nich normy moralne. Czy kardynał Cupich opublikował już statement na ten temat? Na stronie internetowej archidiecezji jeszcze nic takiego nie zamieszczono. W wielu stanach rodzice się buntują przeciw antyamerykańskiej indoktrynacji dzieci i młodzierzy przy pomocy nauczania CRT (critical race theory). W stanie IL cisza. Czyżby nie wprowadzono tego przedmiotu, a może rodzice nie są tym zainteresowani i jest im to obojętne? Nie mam informacji ten temat, bo moje dzieci już kilkanaście lat temu ukończyły swoją naukę.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!