Tenis – WTA w Rzymie – zwycięstwo Igi Świątek w finale!

0
Iga Świątek

Rozstawiona z numerem 15. Iga Świątek wygrała tenisowy turniej WTA na ziemnych kortach w Rzymie. Polka (WTA 15) pokonała w finale Czeszkę Karolínę Plíškovą (WTA 9) 6:0, 6:0. Mecz trwał zaledwie 46 minut.

To trzeci w karierze tytuł 19-letniej Polki, która w poniedziałek zadebiutuje na 10. miejscu światowego rankingu tenisistek.

Za zwycięstwo w Rzymie Świątek otrzyma czek na 178,6 tys. euro.

“Wyglądało to, jakby naprzeciw siebie stanęły amatorka i profesjonalistka, a w roli nieszczęśnicy, najwyraźniej za słabej na swoją przeciwniczkę, wystąpiła Karolína Plíšková”- pisze portal iDNES.cz. Dziennikarze podkreślają, że czeska tenisistka grała o trzeci z rzędu triumf na ziemnych kortach w Rzymie, ale po “okrutnej lekcji”, którą dała jej Polka, zakończyła mecz porażką bez zdobycia gema. “To z pewnością nie był dla mnie dobry dzień. Poza tym Iga grała świetnie” – podsumowała Plíšková.

Portal internetowy Czeskiej Telewizji pisze o deklasacji Karolíny Plíškovej. “29-letnia Czeszka w pierwszym secie wygrała tylko cztery piłki. W drugim też nie znalazła sposobu na pokonanie piętnastej rakiety świata” – czytamy w portalu, który podkreśla, że zwycięstwo Igi Świątek w Rzymie da jej awans na dziewiątą pozycję w rankingu WTA.

Grę Polki chwali też czeskie radio publiczne. W artykule na stronie internetowej rozgłośni czytamy, że Karolína Plíšková “nie miała swojego dnia”, a Iga Świątek “dwukrotnie zmiotła ją z kortu”.

Dla triumfatorki zeszłorocznego French Open to 3. zwycięstwo w turnieju tej rangi w karierze.