Rozpoczęło się spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. sytuacji na Bliskim Wschodzie

0
498
ONZ United Nation Security Council Rada Bezpieczeństwa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rozpoczęło się spotkanie Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie sytuacji na Bliskim Wschodzie, w tym konfliktu na linii Izrael-Palestyńczycy.

Po nocnych izraelskich nalotach liczba ofiar wojny w palestyńskiej enklawie wzrosła do 174, a rannych jest kilkaset osób. Tysiące pozostały bez dachu nad głową.

ONZ szacuje, że od początku konfliktu swoje domy w Gazie opuściło co najmniej 10 tysięcy osób. Większość z nich schroniła się w szkołach lub meczetach, ale nie mają tam stałego dostępu do wody czy środków czystości, a w Gazie szerzy się koronawirus.
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża wysłał na miejsce swoich przedstawicieli, ale wjazd pomocy humanitarnej do Gazy na razie nie jest możliwy. “To jest ogromna eskalacja przemocy. Nasz zespół nie jest w stanie się poruszać. Wstrzymanie przemocy jest niezbędne, byśmy mogli dotrzeć do poszkodowanych, ocenić ich potrzeby i udzielić pomocy” – powiedział Mirjam Muller z ICRC.
Strefa Gazy jest najgęściej zaludnionym miejscem na ziemi. Na małym obszarze mieszkają ponad dwa miliony osób. Wjazd do enklawy został obecnie zamknięty przez Izrael. Przejście graniczne od strony Egiptu także jest zamknięte, a w ostatnich godzinach przepuszczono jedynie niewielki konwój z pomocą.

ONZ szacuje, że do tej pory konflikt zniszczył co najmniej 200 domów i 24 szkoły w Gazie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!