Rosja wydali polskich i amerykańskich dyplomatów

0
643
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rosja wydali 10 amerykańskich dyplomatów – zapowiedział szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. To odpowiedź Moskwy na wczorajszą decyzję Waszyngtonu, który ogłosił 10 rosyjskich dyplomatów osobami niepożądanymi na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Siergiej Ławrow poinformował, że wczoraj otrzymał od strony amerykańskiej listę, na której znajdują się nazwiska dziesięciu dyplomatów rosyjskich pracujących w Stanach Zjednoczonych. Minister dodał, że dokument zawierał prośbę, aby wskazane osoby opuściły terytorium USA. “Odpowiemy tym samym” – oświadczył Siergiej Ławrow i zapowiedział, że jeszcze dziś lista z konkretnymi nazwiskami zostanie przekazana amerykańskiemu ambasadorowi w Moskwie. 

Wczoraj Stany Zjednoczone, oprócz wydalenia rosyjskich dyplomatów, ogłosiły sankcje wobec 16 Rosjan, 16 rosyjskich organizacji i zakazały amerykańskim firmom kupowania na rynku pierwotnym rosyjskich obligacji.

Rosja wydali również 5 polskich dyplomatów, po tym jak to samo zrobiła Polska. Poinformowało o tym tamtejsze ministerstwo spraw zagranicznych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!