Buenos Aires: tłumy Argentyńczyków oddają hołd Diego Maradonie

Wiadomości Świat

0
261
Diego Maradona Argentyna
Fot. Twitter: Reuters

Aktualizacja: zgodnie z prośbą rodziny zmarłego, którzy chcieli pochować go wcześniej – został skrócony czas wystawienia trumny w pałacu.

Tłumy Argentyńczyków oddają hołd Diego Maradonie, stoją w długiej kolejce do Pałacu Różanego w Buenos Aires, który jest siedzibą prezydenta Argentyny. To tam jest wystawiona trumna z ciałem zmarłego wczoraj piłkarza. Przynoszą kwiaty, koszulki piłkarskie, flagi narodowe, a także kartki z zapisanym pożegnaniem i maskotki. 

Czwartek jest pierwszym dniem trzydniowej żałoby narodowej w Argentynie, ogłoszonej dekretem prezydenta Alberto Fernandez Trumna z ciałem Maradony ma pozostać w pałacu do soboty, by każdy, kto chce mógł go pożegnać. Według mediów, w sumie może być to nawet milion osób. Oficjalny kanał pałacu prezydenckiego na YouTube udostępnia relację na żywo z sali, w której stoi trumna. 
Diego Armando Maradona będzie miał pogrzeb państwowy, zarezerwowany zwykle dla ważnych osobistości, np. prezydentów. Do tej pory jedynym sportowcem w historii Argentyny, który miał pogrzeb państwowy był pięciokrotny mistrz Formuły 1 Juan Manuel Fangio. 

Według niektórych mediów, rodzina nalega, by pogrzeb Diego Maradony odbył się jeszcze dziś. Podają nawet godzinę- 18.00 czasu lokalnego, czyli 22.00 czasu obowiązującego w Polsce. Piłkarz ma być pochowany na cmentarzu Jardin de Paz na obrzeżach Buenos Aires, tam, gdzie jego rodzice.
Diego Maradona, który w 1986 roku poprowadził reprezentację Argentyny do mistrzostwa świata, zmarł wczoraj w wieku 60 lat wskutek zawału serca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!