Illinois: gubernator J.B. Pritzker planuje zaciągnięcie pożyczki

Wiadomosci Illinois

0
586
Priztker Illinois Chicago
Fot. Facebook J.B. Pritzker

J.B. Pritzker poinformował Urząd Rezerw Federalnych o planie zaciągnięcia przez stan Illinois dodatkowej pożyczki w wysokości 2 miliardów dolarów z programu Municipal Liquidity Fund (MLF), utworzonego przez rząd USA w celu pomocy stanowym i lokalnym władzom w przezwyciężeniu kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19.

Dotychczas nasz stan, jako jedyny w całym kraju, wykorzystał maksymalny limit pomocy z finduszu programu MLF na bieżący rok kalendarzowy, wynoszący 1,2 miliarda dolarów. Władze Illinois były w stanie spłacić dotychczas 200 milionów dolarów z zaciągniętej pożyczki. 

J.B. Pritzker ma nadzieję, że po objęciu władzy w kraju przez Joe Bidena, ustawodawcom w Waszyngtonie szybko uda się osiągnąć porozumienie w sprawie drugiego pakietu antykryzosowego. Zanim do tego dojdzie, gubernator planuje jednak zaciągnięcie pożyczki.

Deficyt budżetowy Illinois na rok fiskalny 2021 oblicza się na blisko 4 miliardy dolarów. Wydatki naszego stanu mają wynieść 43,1 miliarda dolarów, a przychody 39,2 miliarda dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!