Unijny szczyt dot. budżetu i funduszu odbudowy 17 i 18 lipca

0
UE
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Unijny szczyt dotyczący budżetu na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy po pandemii koronawirusa odbędzie się 17 i 18 lipca. Poinformował o tym rzecznik przewodniczącego Rady Europejskiej. Wcześniej informacje o tym terminie przekazała przewodnicząca Komisji Europejskiej na spotkaniu z przewodniczącymi grup politycznych w Europarlamencie. Wideoszczyt przed kilkoma dniami nie przyniósł rozstrzygnięć w tej sprawie.

Po piątkowej wideokonferencji z udziałem unijnych przywódców szef Rady Europejskiej Charles Michel mówił, że kolejny szczyt, już nie wirtualny, odbędzie się w połowie lipca w Brukseli. Żadna konkretna data jeszcze nie była wymieniana. Dziś przedstawiciele unijnych instytucji poinformowali, że 17 lipca to dzień, w którym w Brukseli spotkają się unijni liderzy, by podjąć próbę porozumienia w sprawie wysokości wydatków Wspólnoty w latach 2021-2027, wielkości funduszu odbudowy po pandemii, oraz warunków wypłaty pieniędzy.Według szefowej Komisji, lipcowy szczyt może nie być ostatnim, jeśli nie uda się zmniejszyć rozbieżności między krajami członkowskimi. 

Przypomnijmy, Komisja Europejska zaproponowała fundusz w wysokości 750 miliardów euro, a budżet w wysokości biliona 100 miliardów euro. Dla Polski, jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, przewidziano prawie 160 miliardów euro w sumie z obu instrumentów finansowych.

(IAR)

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!