Chicago: członek Rady Edukacyjnej w tarapatach

0
Sąd

Członek chicagowskiej Rady Edukacyjnej Dwayne Truss prowadził swoją kampanię wyborczą w godzinach pracy w stanowym Departamencie Zatrudnienia (IDES). Informację taką przekazało biuro Inspektora Generalnego Chicago. Sprawa dotyczy kampanii wyborczej prowadzonej na przełomie 2018 i 2019 roku. Dwayne Truss ubiegał się wówczas bez powodzenia o fotel radnego 29 okręgu wyborczego.

Według raportu Inpektor Generalnej Susan Haling, polityk był aktywny w mediach społecznościowych i korzystał z urządzeń Depatamentu Zatrudnienia Illinois w celu drukowania ulotek wyborczych. Dwayne Truss odrzuca oskarżenie i twierdzi, że wpisy w mediach społecznościowych na jego trzech kontach społecznościowych prowadziły w jego imieniu żona i synowa.

Biuro Inspektora Generalnego zarekomendowało ukaranie Dwayne’a Trussa zgodnie z wewnętrznymi przepisami IDES i zadecydowało o przekazaniu sprawy do ropatrzenia przez biuro Prokuratora Generalnego Illinois. W lutym władze Departamentu Zatrudnienia Illinois ukarały Trussa jednotygodniowym zawieszeniem w wykonywaniu obowiązków służbowych. Roczne wynagrodzenie Dwayne’a Trussa w IDES wynosi 87 tysięcy dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!