Lufthansa szykuje masowe zwolnienia

0
371
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemiecki narodowy przewoźnik Lufthansa zamierza w związku z kryzysem spowodowanym pandemią, zwolnić do 26 tysięcy pracowników. Pierwotne plany zakładały zwolnienie około 10 tysięcy osób. Przeciwko masowym zwolnieniom protestuje niemiecka opozycja i część związków zawodowych. 

 

 Władze Lufthansy poinformowały dziś, że aby ratować holding, muszą zlikwidować w sumie 26 tysięcy etatów. Jak twierdzi “Bild Zeitung”, tylko w Niemczech pracę straci ponad sześciuset pilotów, dwa tysiące sześciuset pracowników pokładowych oraz ponad tysiąc pięciuset pracowników naziemnej obsługi technicznej. Zwolnienia dotkną także spółki zależne od Lufthansy. 

 W Stanach Zjednoczonych Lufthansa już zwolniła trzy tysiące zatrudnionych tam pracowników. Jeden z dyrektorów Lufthansy Michael Niggemann powiedział dziś, że bez znacznej redukcji kosztów nie uda się pokonać kryzysu.

 Grupa Lufthansy, która jest również właścicielem linii Swiss Airlines, Austrian Airlines, Brussel Airlines i Eurowings, zatrudnia ponad 138.tysięcy pracowników na całym świecie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!