Bank centralny USA utrzyma zerowe stopy do 2022 roku

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański Zarząd Rezerwy Federalnej FED przewiduje powolne wychodzenie z kryzysu gospodarczego, spowodowanego epidemią koronawirusa. Prezes FED Jerome Powell zapowiedział utrzymanie zerowych stóp procentowych aż do 2022 roku.  

Na zakończenie dwudniowego posiedzenia Zarządu Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że droga do ożywienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych będzie długa. Według Jerome Powella bezrobocie, które w kwietniu osiągnęło 14,7 procent, nie powinno już rosnąć, ale na koniec roku nadal będzie wynosić powyżej 9 procent. Produkt krajowy brutto USA ma w tym roku zmniejszyć się o 6 i pół procent. 
Szef FED nie podziela optymistycznej prognozy prezydenta Donalda Trumpa, że po gwałtownym załamaniu amerykańska gospodarka bardzo szybko powróci do stanu sprzed kryzysu. Według Jerome Powella, Stany Zjednoczone mogą bezpowrotnie stracić miliony miejsc pracy. 
Prezes FED zapewnił, że bank centralny jest gotów do dalszego zasilania gospodarki tanim pieniądzem i nadzwyczajnymi pożyczkami. Zaznaczył jednak, że pomoc FED może być niewystarczająca i że konieczne będzie uchwalenie przez Kongres kolejnego pakietu stymulacyjnego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!