Mnuchin: USA nie zamkną ponownie gospodarki

0
479
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin oświadczył, że Stany Zjednoczone nie zamkną ponownie swojej gospodarki, nawet jeśli dojdzie do kolejnej fali koronawirusa. Zdaniem Mnuchina taki krok przyniósłby więcej szkód niż pożytku.

W wywiadzie dla telewizji CNBC Steven Mnuchin powiedział, że zamrożenie gospodarki powoduje nie tylko szkody ekonomiczne ale również problemy zdrowotne i społeczne. „Nie możemy zamknąć gospodarki ponownie” – mówił sekretarz skarbu. Jego zdaniem pierwsze zamrożenie gospodarki przez prezydenta Donalda Trumpa było konieczne dla powstrzymania gwałtownego wzrostu zachorowań. „Od tego czasu jednak nauczyliśmy się wiele” – oświadczył Steven Mnuchin zwracając uwagę, że obecnie przeprowadza się znacznie więcej testów i wprowadzono mechanizmy ułatwiające identyfikowanie osób, które miały kontakt z zakażonymi.

Według najnowszych danych liczba przypadków koronawirusa rośnie w ponad 20 amerykańskich stanach. W Teksasie, gdzie odmrażanie gospodarki zaczęło się na początku maja, w ostatnich dniach zanotowano rekordowa liczbę hospitalizacji.
Dziś na Wall Street doszło do dużych spadków cen akcji z powodu rosnącej liczby nowych infekcji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!