IO Tokio – 5. sierpnia

0
298
Tokio
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Hiszpan Alberto Gines Lopez triumfował w kombinacji mężczyzn we wspinaczce sportowej na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Srebro wywalczył Amerykanin Nathaniel Coleman, a brąz przypadł Austriakowi Jakobowi Schubertowi.
Wspinaczka sportowa pojawiła się na japońskich igrzyskach po raz pierwszy w historii olimpijskiej rywalizacji.

Chińskie tenisistki stołowe zostały w Tokio mistrzyniami olimpijskimi w rywalizacji drużynowej. W finale okazały się lepsze od Japonek (3:0). 
Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Hongkongu, które pokonały Niemki 3:1. W 1/8 finału odpadły Polki: Natalia Partyka, Natalia Bajor i Li Qian. 

Rywalizująca w kat. 57 kg Japonka Risako Kawai zdobyła złoty medal w zapasach podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. 
W finale reprezentantka gospodarzy pokonała Białorusinkę Irynę Kuraczkinę 5-0. Na najniższym stopniu podium stanęły Amerykanka Helen Maroulis i Bułgarka Ewelina Nikołowa. Na 1/8 finału udział w turnieju zakończyła Jowita Wrzesień. 

Steven Gardiner z Bahamów został w Tokio mistrzem olimpijskim w biegu na 400 m. W finale wyprzedził Kolumbijczyka Anthony’ego Jose Zambrano oraz Kiraniego Jamesa z Grenady. 
W eliminacjach na tym dystansie odpadł Karol Zalewski.

Reprezentacja Belgii w hokeju na trawie zwyciężyła w finale igrzysk olimpijskich w Tokio. Belgowie pokonali Australijczyków po serii rzutów karnych 3-2. Po podstawowym czasie gry w meczu był wynik 1:1. Bramki zdobywali Belg Florent van Aubel w 32. minucie oraz Australijczyk Tom Wickham w 47. Jednym z sędziów meczu był Polak Marcin Grochal.
Brąz wywalczyli Indusi, którzy pokonali Niemców 5:4.

Amerykanin Ryan Crouser wygrał konkurs pchnięcia kulą. W najlepszej próbie uzyskał 23 m 30 cm, co jest rekordem imprezy tej rangi.
Drugie miejsce zajął rodak zwycięzcy Joe Kovacs – 22 m 65 cm, a trzecie Nowozelandczyk Tomas Walsh 22 m 47 cm.

Jamajczyk Hansle Parchment z wynikiem 13,04 sek. wygrał finał 110 m przez płotki. Drugie miejsce zajął Amerykanin Grant Holloway, a trzecie rodak zwycięzcy Ronald Levy.

Massimo Stano został w Sapporo mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 20 km. Jedyny Polak w stawce – Łukasz Niedziałek nie ukończył rywalizacji.

Shanne Braspennincx z Holandii zwyciężyła w keirinie kobiet w kolarstwie torowym. Srebro przypadło Nowozelandce Ellesse Andrews (+0.061), a brąz Kanadyjce Lauriane Genest (+0.148).

Quan Hongchan zdobyła złoty medal w skokach do wody z platformy 10-metrowej. Na drugim miejscu podium uplasowała się jej rodaczka Chen Yuxi, a brąz przypadł Australijce Melissie Wu.

Albert Batyrgaziew został w Tokio mistrzem olimpijskim w boksie w kategorii 57 kg. W finale reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego pokonał Amerykanina Duke’a Ragana 3:2.
Australijczycy Thomas Green i Jean van der Westhuyzen triumfowali w finale kajakarskiej konkurencji K-2 na 1000 m. Srebro zdobyli Niemcy, a brąz przypadł Czechom.

Australijczyk Keegan Palmer został w Tokio mistrzem olimpijskim w skateboardingu w konkurencji park. Srebro zdobył Brazylijczyk Pedro Barros, a na najniższym stopniu podium stanął Amerykanin Cory Juneau.

Portugalczyk Pedro Pablo Pichardo wygrał wynikiem 17 m 98 cm rywalizację w trójskoku.Drugie miejsce zajął Chińczyk Zhu Yaming, a trzecie Hugues Fabrice Zango z Burkina Faso.

Nowozelandka Lisa Carrington wygrała rywalizację kajakarek w konkurencji K-1 na dystansie 500 m. Justyna Iskrzycka zajęła 11, a Marta Walczykiewicz 13 miejsce.
Carrington ma już w Tokio trzy złote medale. Wcześniej była najlepsza w K-1 na 200 m oraz w K-2 z Caitlin Regal na 500 m.

Węgier Sandor Totka wygrał finał kajakarskiej konkurencji K-1 na 200 m.
Drugie miejsce zajął Włoch Manfredi Rizza, a trzecie Brytyjczyk Liam Heath.

Niemiec Florian Wellbrock wynikiem 1 godz. 48 minut i 33,7 sekundy wygrał rywalizację pływaków na dystansie 10 km na otwartym akwenie.
Drugi był Węgier Kristof Rasovszky, a trzeci Włoch Gregorio Paltrinieri.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!