Polacy na Igrzyskach Olimpijskich – 5. sierpnia

0

LEKKOATLETYKA

Polska sztafeta kobiet awansowała do finałowego biegu 4×400 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic dobiegły do mety jako pierwsze z czasem 3:23.10 sek. Drugie były Kubanki (3:24.04), a trzecie Belgijki (3:24.08). Trzy pierwsze sztafety pobiegną w finale w sobotę o 14.30 czasu polskiego.
W polskiej kadrze znajduje się również Natalia Kaczmarek, która nie brała udziału w dzisiejszej rywalizacji.

Michał Rozmys podczas pierwszego okrążenia bieżni w półfinale biegu na 1500 metrów utracił jeden z butów, przez co finiszował na ostatnim – 13. miejscu, z czasem 3:54.53. Decyzją sędziów Lewandowski został jednak warunkowo dopuszczony do dalszej rywalizacji, ponieważ uznano, że stracił but nie ze swojej winy.
We wcześniejszym biegu półfinałowym awansu nie udało się wywalczyć Marcinowi Lewandowskiemu, który na ostatnim okrążeniu bieżni doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszej rywalizacji.
Finał w sobotę o 13.40 czasu polskiego.

KAJAKARSTWO
* Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w finale kajakarskiej rywalizacji w konkurencji C1 na 200 m.

* Justyna Iskrzycka zajęła trzecie miejsce, a Marta Walczykiewicz – piąte w finale B K1 500 m kajakarskich regat olimpijskich.

KOLARSTWO TOROWE
* Szymon Sajnok zajął 16. miejsce w wyścigu punktowym – ostatniej z czterech konkurencji wieloboju w kolarstwie torowym. Wygrał mistrz Europy Brytyjczyk Matthew Walls.

* Kamila Lićwinko wynikiem 1,95 m osiągnęła minimum kwalifikacyjne i awansowała do sobotniego finału skoku wzwyż.

* Polska kobieca sztafeta lekkoatletyczna 4×100 m nie awansowała do finału

* Adrianna Sułek zajmuje 20. miejsce po sześciu konkurencjach siedmioboju. Prowadzi broniąca tytułu Belgijka Nafissatou Thiam

* Paweł Wiesiołek zajmuje 12. miejsce po sześciu konkurencjach dziesięcioboju. Prowadzi Kanadyjczyk Damian Warner.

* Łukasz Niedziałek nie ukończył rywalizacji w chodzie na 20km.

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY
*Zakończyła się runda rankingowa szermierki w pięcioboju nowoczesnym. Anna Maliszewska została sklasyfikowana na 16. miejscu.

ZAPASY
* Kamil Rybicki przegrał 1:6 z Egipcjaninem Hussenem Amr Reda Ramadanamem w pierwszej rundzie turnieju zapaśniczego w kat. 74 kg.

*  Rywalizująca w zapasach w stylu wolnym w kategorii 53 kg Roksana Zasina przegrała przed czasem z Japonką Mayu Mukaidą w 1/4 finału.