Polacy na Igrzyskach Olimpijskich – 4. sierpnia

0

LEKKOATLETYKA

Patryk Dobek zajął trzecie miejsce w biegu na 800 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Wojciech Nowicki został w Tokio mistrzem olimpijskim w rzucie młotem. Paweł Fajdek zdobył brązowy medal.

Na stadionie olimpijskim w stolicy Japonii Nowicki w najlepszej próbie uzyskał 82 m 52 cm. Fajdek posłał młot na odległość 81 m i 53 cm.
Drugie miejsce zajął Norweg Eivind Henriksen 81 m 58 cm.

W klasyfikacji medalowej Polacy mają już 10 medali: trzy złoty, trzy srebrne i cztery brązowe.

Adrianna Sułek z wynikiem 3734 pkt jest 13. po pierwszym dniu i czterech konkurencjach siedmioboju na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Prowadzi Holenderka Anouk Vetter – 3968 pkt, przed Belgijkami: Noor Vidts – 3941 pkt i Nafissatou Thiam – 3921 pkt.

* Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (UKS Wiking Toruń) zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w żeglarskiej klasie 470. Zwyciężyły Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre, a trzecie miejsce zajęły Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

DESKOROLKA
* Reprezentantka Polski w jeździe na deskorolce Amelia Bródka zajęła 17. miejsce w eliminacjach konkurencji park i nie awansowała do olimpijskiego finału.

KAJAKARSTWO
* Dorota Borowska awansowała bezpośrednio do półfinału olimpijskiej rywalizacji w C1 200 m.

* Justyna Iskrzycka zajęła drugie, a Marta Walczykiewicz trzecie miejsca w swoich przedbiegach kajakarskiej konkurencji K1 na 500 m i awansowały do półfinałów rywalizacji.

KOLARSTWO TOROWE
*Kolarz torowy Patryk Rajkowski awansował do drugiej rundy sprintu. Z rywalizacji odpadł Mateusz Rudyk.

* Kolarki torowe Urszula Łoś i Marlena Karwacka odpadły w rywalizacji w keirinie.
Polki najpierw bez powodzenia pojechały w pierwszej rundzie eliminacji, następnie zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsca w wyścigach repesażowych.

* Damian Czykier odpadł w półfinale w biegu na 110 metrów przez płotki. Polak w swojej serii zajął szóste miejsce z czasem 13,63 s, a łącznie to był osiemnasty wynik półfinałów.

* Żadnemu z Polaków nie udało się awansować do finału rzutu oszczepem. W eliminacjach odpadli Cyprian Mrzygłód, który uzyskał wynik 78,33 m, a także niespodziewanie Marcin Krukowski – zaledwie 74,65.

WSPINACZKA SPORTOWA
* Aleksandra Mirosław zaliczyła kapitalny występ w pierwszej konkurencji – czasówce – Polka była bezkonkurencyjna w pierwszym i drugim przejściu.

ZAPASY
* Rywalizująca w zapasach w stylu wolnym w kategorii 57 kg Jowita Wrzesień przegrała z Bułgarką Eweliną Nikołową w 1/8 finału olimpijskiej rywalizacji w Tokio. Polka czeka na dalsze rozstrzygnięcia, które mogą dać jej prawo startu w repasażach.