IO Tokio – 4. sierpnia

0
358
Tokio
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykanki zdominowały finał biegu na 400 m przez płotki na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wygrała rekordzistka świata, Sydney McLaughlin, która wynikiem 51.46 sek. aż o 0.44 sek. poprawiła najlepszy wynik w historii tej konkurencji.
21-letnia Amerykanka o 0.08 sek. wyprzedziła swą rodaczkę, obrończynię tytułu Dalilah Muhammad. Brązowy medal wywalczyła Femke Bol z Holandii, która wynikiem 52.03 sek. o 0.31 sek. poprawiła rekord Europy Rosjanki Julii Pieczonkiny.
W półfinale tej konkurencji odpadła Joanna Linkiewicz. 


Reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Swietłana Kolesniczenko i Swietłana Romaszina, wygrały złoty medal w pływaniu synchronicznym w układzie dowolnym duetów. 
Na drugim miejscu rywalizację zakończyły Chinki Huang Xuechen i Sun Wenyan. Podium uzupełniły Ukrainki Marta Fiedina i Anastasija Sawczuk.


Brytyjczyk Ben Maher zwyciężył w finale skoków indywidualnych w jeździectwie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Szwed Peder Fredricson, a podium uzupełnił Holender Maikel van der Vleuten. 
W jeździectwie w tych samych konkurencjach i na równych zasadach rywalizują kobiety oraz mężczyźni.


Rywalizujący w kategorii powyżej 109 kilogramów Lasha Talakhadze zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w podnoszeniu ciężarów. Gruzin uzyskał w dwuboju 488 kg – 223 kg w rwaniu oraz 265 kg w podrzucie. W każdym z elementów poprawił rekord olimpijski, a w dwuboju pobił również rekord świata, który wcześniej też należał do niego (485 kg).
Drugie miejsce zajął Irańczyk Ali Davoudi (441 kg – 200+241), a podium uzupełnił Syryjczyk Man Asaad (424 kg – 190+234). 


Kanadyjczyk Andre de Grasse został w Tokio mistrzem olimpijskim w biegu na 200 m. Wygrał finał wynikiem 19,62 sekundy.
Podium uzupełnili Amerykanie: Kenneth Bednarek (19,68 sek.) i Noah Lyles (19,74 sek.).


Zakończyły się trzy finały turniejów zapaśniczych na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
W finałowym pojedynku w kategorii do 67 kilogramów w stylu klasycznym mężczyzn Irańczyk Mohammadreza Geraei pokonał Ukrainca Parwiza Nasibowa 9:1. Na trzecim stopniu podium stanął Egipcjanin Mohamed Elsayed oraz Niemiec Frank Staebler.
Finał zapaśników w kategorii do 87 kilogramów stylem klasycznym mężczyzn zakończył się zwycięstwem Ukraińca Żana Bełeniuka nad Węgrem Viktorem Lorinczem 5:1. Trzecie miejsce zajął Serb Zurabi Datunaszwili oraz Niemiec Denis Kudla.
Złoty medal w finale kategorii do 62 kilogramów zdobyła Japonka Yukako Kawai. Zapaśniczka pokonała Kirgizkę Ajsułuu Tynybekową 4:3. Brązowe medale przypadły Bułgarce Taybe Yusein oraz Ukraince Irynie Koladenko. 

——————————-

Męska reprezentacja Włoch w kolarstwie torowym zwyciężyła w wyścigu drużynowym na dochodzenie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Włosi pokonali w finale Duńczyków i swoją jazdę zakończyli z rekordem świata. Wyścig zakończyli z czasem 3:42.032.
Brąz w rywalizacji na Izu Velodrome przypadł Australijczykom.

—————————

Arlen Lopez zwyciężył w finałowym pojedynku bokserskim w wadze półciężkiej. Kubańczyk zwyciężył na punkty z Brytyjczykiem Benem Whittakerem. 

——————-

Ana Marcela Cunha z Brazylii została mistrzynią olimpijską w pływackim maratonie. W otwartym akwenie pokonała 10 km w godzinę, 59 minut i 30.8 sek. Po raz pierwszy w historii reprezentantka Brazylii został mistrzynią olimpijską w pływaniu na długim dystansie, w otwartym akwenie. 

———————-

Japonki zdominowały pierwszą w historii igrzysk olimpijską rywalizację w deskorolce, w konkurencji park. Wygrała Sakura Yosozumi przed najmłodszą uczestniczką tych zawodów – 12-letnią Kokoną Hiraki. Brązowy medal wywalczyła Brytyjka Sky Brown, która ma 13 lat.
W konkurencji tej startowała Amelia Bródka. 31-letnia Polka, która na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych, odpadła w eliminacjach i została sklasyfikowana na 17. miejscu wśród 20 zawodniczek.

———————–

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!