IO Tokio – 3. sierpnia

0
Tokio

Siatkarze Argentyny awansowali do półfinału olimpijskiego turnieju w Tokio. W ćwierćfinale Argentyńczycy pokonali Włochów 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 14:25, 15:12). W walce o olimpijski finał Argentyna zagra z Francją.

W drugim półfinale Brazylijczycy zmierzą się z drużyną Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Włoscy kolarze torowi pobili podczas igrzysk olimpijskich w Tokio rekord świata w wyścigu drużynowym na 4 kilometry.
Simone Consonni, Filippo Ganna, Francesco Lamon i Jonathan Milan w pierwszej rundzie zawodów uzyskali czas 3 minuty, 42 i 307 sekund (3:42,307) i o ponad 2 sekundy poprawili rekord, który należał do Duńczyków.
Finał w środę. Włosi zmierzą się właśnie z Duńczykami. O brąz Nowozelandczycy rywalizować będą z Australijczykami. Polacy nie startują.

Amerykanka Simone Biles zdobyła brązowy medal w gimnastycznych ćwiczeniach na równoważni podczas igrzysk w Tokio. Zwyciężyła Chinka Guan Chenchen, a srebro wywalczyła jej rodaczka Tang Xijing. To drugi medal Amerykanki w tych igrzyskach. Wcześniej zdobyła srebro w wieloboju drużynowym. Z pozostałych finałów indywidualnych Biles wycofywała się z powodów mentalnych.
Chińczyk Jingyuan Zou zdobył w Tokio złoty medal olimpijski w ćwiczeniach na poręczach, wcześniej wywalczył brąz w rywalizacji drużynowej. Srebro w tej konkurencji dla Niemca Lukasa Dausera, a brązowy medal wywalczył Turek Ferhat Arican.
Japończyk Daiki Hashimoto zdobył w Tokio złoty medal w ćwiczeniach na drążku. Srebrny medal wywalczył Chorwat Tin Srbic, a brązowy Nikita Nagornyj (Rosyjski Komitet Olimpijski).

Norweg Karsten Warholm został w Tokio mistrzem olimpijskim w biegu na 400 metrów przez płotki i poprawił swój własny rekord świata o blisko 0,8 sekundy. Jego czas – 45,94 sekundy. Srebro dla Amerykanina Raia Benjamina, a brąz dla Brazylijczyka Alisona dos Santosa.

—————–

Niemka Malaika Mihambo została w Tokio mistrzynią olimpijską w skoku w dal. Przed ostatnią próbą zajmowała jeszcze trzecie miejsce, ale wtedy skoczyła 7 metrów. Ledwie trzy centymetry mniej uzyskały w swych najlepszych próbach dwie pozostałe bohaterki zawodów – srebro zdobyła Amerykanka Brittney Reese, brąz Nigeryjka Ese Brume.

———————-

Siatkarze Brazylii zagrają z drużyną Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w półfinale igrzysk olimpijskich w Tokio.
Rosjanie pokonali we wtorkowym ćwierćfinale Kanadę 3:0, a Brazylijczycy Japończyków także 3:0.
————————

Włosi Ruggero Tita i Caterina Banti zdobyli złoty medal olimpijski w żeglarskiej klasie katamaranów Nacra 17. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, a trzecie Niemcy.

———————-

Brytyjczyk Giles Scott został mistrzem olimpijskim w żeglarskiej klasie Finn. Wicemistrzem olimpijskim w Tokio został Węgier Zsombor Berecz, a brąz zdobył Hiszpan Joan Cardona Mendez.

Podwójnym zwycięstwem Węgrów zakończył się olimpijski finał w kajakowych jedynkach na 1000 metrów podczas igrzysk w Tokio.
Złoto wywalczył Balint Kopasz, a drugi był Adam Varga. Brązowy medal dla Portugalczyka Fernando Pimenty.
———————-

Brazylijki Martine Grael i Kahena Kunze oraz Brytyjczycy Dylan Fletcher i Stuart Bithell zostali w Tokio mistrzami olimpijskimi w żeglarskiej klasie 49er FX oraz w klasie 49er.