Polacy na Igrzyskach Olimpijskich – 3. sierpnia

0

Polacy na igrzyskach 3 sierpnia, wtorek:

SIATKÓWKA:

Polscy siatkarze odpadli w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Tokio. Polska przegrała z Francją 2:3 (25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15).
To piąty z rzędu przegrany ćwierćfinał olimpijski w wykonaniu reprezentacji Polski.
“Biało-Czerwoni” awansowali do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie A.

LEKKOATLETYKA:

Wspaniały dzień dla polskiej lekkoatletyki na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W konkursie rzutu młotem złoty medal zdobyła Anita Włodarczyk, a brązowy Malwina Kopron.

Włodarczyk rzuciła 78 metrów i 48 centymetrów, Kopron – 75,49. Polki przedzieliła Chinka Wang Zheng (77,03). W finale wystąpiła też Joanna Fiodorow, która zajęła siódme miejsce (73,83 m). Dla 35-letniej Włodarczyk to trzeci z rzędu olimpijski tytuł, dla 26-letniej Kopron – pierwszy w karierze medal igrzysk.

Michał Hartayk i Konrad Bukowiecki nie awansowali do finału olimpijskiego w pchnięciu kulą podczas igrzysk w Tokio.
Haratyk w kwalifikacjach miał 13. wynik 20 metrów i 86 centymetrów, a Konrad Bukowiecki był dopiero 23. z wynikiem 20 metrów i centymetr.
Haratykowi do awansu do olimpijskiego finału zabrakło 4 centymetrów.

Piotr Lisek zajął szóste miejsce w olimpijskim finale w skoku o tyczce podczas igrzysk w Tokio. Polak skończył rywalizację z wynikiem 5 metrów i 80 centymetrów.
Mistrzem olimpijskim został Szwed Armand Duplantis – 6,02 m, srebro wywalczył Amerykanin Christopher Nilsen – 5,97 m, a brązowy medal zdobył Brazylijczyk Thiago Braz – 5,87 m.

ZAPASY:

Tadeusz Michalik wygrał walkę o brązowy medal w zapasach w stylu klasycznym w kategorii do 97 kilogramów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak wygrał z Węgrem Alexem Gergo Szoke przez przewagę techniczną.

KAJAKARSTWO
* Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat w Tokio. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki.

* Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zajęli siódme miejsce w finale konkurencji C2 na 1000 m. Zwyciężyli Kubańczycy.

* Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji jedynek na 200 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Triumfowała Lisa Carrington (Nowa Zelandia).

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW:

Sztangista Arkadiusz Michalski zajął siódme miejsce w kategorii do 105 kilogramów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak w dwuboju uzyskał 391 kilogramów – 175 w rwaniu i 216 w podrzucie. Mimo że właśnie w podrzucie zrezygnował z dwóch ostatnich podejść.

Złoty medal zdobył Akbar Djuraev z Uzbekistanu z wynikiem 430 kilogramów (193+237). Srebrny – Simon Martirosjan z Armenii (423 / 195+228), brązowy – Arturs Plesnieks z Łotwy (410 / 180+230).

KOLARSTWO TOROWE
* Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski i Krzysztof Maksel, rywalizujący na torze kolarskim w sprincie drużynowym, zajęli ostatnie, ósme miejsce. Polacy w pierwszej rundzie ulegli późniejszym złotym medalistom Holendrom. LEKKOATLETYKA

* Maria Andrejczyk bez problemów awansowała do finału rzutu oszczepem. Polka w swym pierwszym rzucie w kwalifikacjach przekroczyła wymagane minimum, czyli 63 metry – uzyskała 65 metrów i 24 centymetry.

* Natalia Kaczmarek pewnie awansowała do półfinału biegu na 400 metrów. Polka w swym biegu kwalifikacyjnym była druga z czasem 51,06 sekundy.

* Marcin Lewandowski i Michał Rozmys awansowali do półfinałów biegu na 1500 metrów. W drugim biegu kwalifikacji Lewandowski wywrócił się na ostatnim okrążeniu i do mety dobiegł z olbrzymią stratą na 15. miejscu. Decyzją sędziów Lewandowski został jednak dopuszczony do dalszej rywalizacji.

ŻEGLARSTWO
* Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill spadły z drugiego na trzecie miejsce w olimpijskich regatach w żeglarskiej klasie 470. W dziesiątym wyścigu, podobnie jak wcześniejszym wtorkowym, były dopiero 15.

* Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w wyścigu finałowym zajęli czwarte miejsce, a na dziewiątym zakończyli olimpijskie regaty w żeglarskiej klasie 49er. Triumfowali Brytyjczycy Dylan Fletcher i Stuart Bithell.

Oprócz srebrnego medalu kajakarek, reprezentacja Polski w Tokio ma jeszcze złoty medal w lekkoatletycznej sztafecie mieszanej 4×400 metrów i srebrny wioślarek w czwórce podwójnej.