Polacy na Igrzyskach Olimpijskich – 28. lipca (jest medal!)

0

Polacy na Igrzyskach Olimpijskich:

* Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio

W innych dyscyplinach:

BOKS
* Elżbieta Wójcik (kat. 75 kg) odpadła w 1/8 finału. W środę przegrała z Holenderką Nouchką Fontijn 1:4.

JUDO
* Piotr Kuczera (kat. 90 kg) przegrał przez ippon z mistrzem Europy Gruzinem Łaszą Bekaurim w pierwszej rundzie. Polak odpadł z igrzysk.

KAJAKARSTWO GÓRSKIE
* Aleksandra Stach zajęła 19. miejsce w eliminacjach i nie awansowała do półfinału konkurencji C1. Najlepsza okazała się Brytyjka Mallory Franklin.

* Krzysztof Majerczak awansował do półfinału. W kwalifikacjach zajął 17. miejsce. Najlepszy z eliminacjach był Niemiec Hannes Aigner.

KOLARSTWO
Maciej Bodnar zajął 18. miejsce w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Najlepszy na liczącej nieco ponad 44 km trasie okazał się Primož Roglič. Słoweniec wyprzedził Holendra Toma Dumoulina i Australijczyka Rohana Dennisa.

*  W rywalizacji pań Anna Plichta zajęła 24. Wygrała Holenderka Annemiek van Vleuten.

PŁYWANIE
12.25: 200 m st. grzbietowym mężczyzn, eliminacje – Radosław Kawęcki, Jakub Skierka

* Krzysztof Chmielewski zajął ósme miejsce w finale w Tokio na 200 m stylem motylkowym. Rezultat 17-letniego pływaka to 1.55,88. Triumfował Węgier Kristof Milak, a kolejne miejsca zajęli Japończyk Tomoru Honda i Włoch Federico Burdisso

SIATKÓWKA
* Polscy siatkarze wygrali z Wenezuelą 3:1 w swoim trzecim meczu grupy A podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. To druga wygrana “Biało-Czerwonych” w tym turnieju. Kolejne spotkanie w piątek. Polacy zmierzą się z Japończykami.

STRZELECTWO
* Sandra Bernal zajmuje 19. miejsce po pierwszym dniu eliminacji w trapie. W środę najlepiej strzelała Słowaczka Zuzana Rehak-Stefecekova, która jako jedyna była bezbłędna.

TENIS

* Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do ćwierćfinału miksta. W spotkaniu 1/8 finału Polacy pokonali francuską parę Fiona Ferro / Pierre-Hugues Herbert 6:3, 7:6 (7-3)
Rywalami Świątek i Kubota w meczu o półfinał będą Jelena Wiesnina i Asłan Karacew. Rosjanie w 1. rundzie wygrali z najwyżej rozstawionymi Francuzami – Kristiną Mladenovic i Nicolasem Mahutem 6:4, 6:2.

WIOŚLARSTWO
* Startujący w wioślarskiej czwórce bez sternika Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski wygrali finał B i zajęli siódme miejsce.

* Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski zajęli szóste miejsce w finale wioślarskich dwójek podwójnych. Triumfowali Francuzi przed Holendrami i Chińczykami.

* Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska zajęły szóste miejsce w finale czwórek bez sterniczki. Zwyciężyła Australia przed Holandią i Irlandią.

* Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański zajęli czwarte miejsce w finale wioślarskich czwórek podwójnych. Triumfowali Holendrzy przed Wielką Brytanią i Australią.

* Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski startujący w wioślarskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej nie awansowali do finału A. Polacy zajęli w półfinale czwarte miejsce i popłyną (w czwartek) w finale B. Zwyciężyli Niemcy przed Urugwajem i Czechami.

ŻEGLARSTWO
* Piotr Myszka awansował z szóstego na czwarte miejsce po trzecim dniu rywalizacji. W tej samej żeglarskiej klasie RS:X w na ósmej pozycji plasuje się Zofia Noceti-Klepacka.

*Aleksandra Melzacka i Kinga Ł oboda zajmują 15. miejsce po drugim dniu rywalizacji w żeglarskiej klasie 49er FX. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wciąż Brytyjki – Charlotte Dobson i Saskia Tidey.

*Agnieszka Skrzypulec oraz Jolanta Ogar po środowych wyścigach żeglarskiej klasy 470 zajmują pierwsze miejsce. Drugie w klasyfikacji ogólnej są Francuzki, które tracą aktualnie do Polek 3 punkty.